Często zdarza się tak, a wiem to z doświadczenia (mam dwoje dzieci), że nauka języka w szkole bywa niewystarczająca, aby dziecko dobrze go poznało, czy wręcz polubiło. Niemiecki, to specyficzny język. Na pierwszy rzut oka wydaje się trudny (inaczej wymawiamy słowa, a jeszcze inaczej je piszemy). Nie słyszymy go na co dzień w mediach, czy choćby w piosenkach ulubionych zespołów. O osłuchaniu się z nim nie ma więc praktycznie mowy. Poza tym nauczyciel w szkole nie może zająć się na lekcji każdym uczniem indywidualnie, pochylając się nad jego problemami, czy też pytaniami. To naturalne i powszechne, a jednak często  taki mechanizm prowadzi do powstawania zaległości. To z kolei zniechęca dzieciaki do nauki języka, bo staje się on dla nich coraz mniej zrozumiały. Do każdego dziecka podchodzę więc indywidualnie. Staram się wykryć braki i szybko je zniwelować. Jest to jak najbardziej możliwe. Przykład: z jedną z dziewczynek przerobiłam w krótkim czasie zaległości obejmujące cały poprzedni rok nauki (trafiła do szkoły z językiem niemieckim w klasie piątej i musiała nadrobić zaległości z całej czwartej klasy). Nie przeczę, że jest to również zasługa jej pilności. Jednak przekonałam się już, że nawet najtwardsi sceptycy przychodzący do mnie na początku „za karę” , potrafią dzwonić spontanicznie ze szkoły, chwaląc się dobrym stopniem ze sprawdzianu. Wiem, że język niemiecki można polubić i dobrze go poznać. Wiem też, że nauka może stać się przyjemnością a nie tylko koniecznością zaliczenia przedmiotu.

 

pozdrawiam,

Magda

Kontakt:
Facebook: klik

Messenger:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008363767441

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

nazywam się Magdalena Januszewska.

Więcej dowiesz się w zakładce "O mnie".

Swoje zajęcia prowadzę w zasadzie tylko w swoim Biurze "Na dachu". To takie miejsce do nauki, o którym zawsze marzyłam a teraz je .. po prostu mam :). Zapraszam serdecznie !

 Ceny:

  • godzina zegarowa (zajęcia indywidualne) – 80-100zł ( w zależności od stopnia zaawansowania, częstotliwości zajęć itd.. )

  • godzina zegarowa (zajęcia w grupie 2 osobowej) – 35-55 zł

Częstotliwość zajęć:

  • do ustalenia (w zależności od potrzeb)

  • możliwość prowadzenia zajęć w soboty i niedziele

 

 

 

 

witaj,
nazywam się Magda Januszewska i moim celem jest dzielenie się wiedzą, dotyczącą umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Ukończyłam Studium Stenotypii i Języków Obcych na Ogrodowej w Warszawie .. dawno temu :). Potem były studia w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych. Od tego czasu 20 lat z kawałkiem pracowałam w największych niemieckich i austriackich korporacjach. Dzisiaj, ceniąc sobie głównie swój czas, postanowiłam zająć się tym, o czym od dawna myślałam - nauką języka. Decyzja zapadła - robię tylko to i nic więcej. Ciągnąć "kilka srok za ogon" to nie w moim stylu! Dzięki temu mogę poświęcić się w całości z pełnym zaangażowaniem nauce niemieckiego.  Jeżeli jesteś zainteresowana/y podniesieniem swoich umiejętności językowych, lub też nadrobieniem zaległości - dobrze trafiłeś/aś.

 

Zapraszam na moje zajęcia,